fotograf na chrzest kraków

Fotograf na Chrzest Kraków

Fotograf na Chrzest Kraków

Przypisywane Heraklitowi z Efezu słowa „Panta rhei”, czyli „wszystko płynie” doskonale oddają rytm naszego życia. W pewnym momencie poznajemy Kogoś Wyjątkowego. Miłość łączy nas ze sobą, następnym etapem jest pojawienie się na świecie naszego Potomstwa. Dla wielu Młodych Rodziców naturalnym, kolejnym krokiem jest sakrament inicjacji chrześcijańskiej, czyli mówiąc „po ludzku” – Chrzest Święty. Ten popularny w Polsce obrzęd religijny, to także doskonała okazja do spotkania się z rodziną podczas obowiązkowego przyjęcia okolicznościowego w klimatycznej restauracji. Tego typu wydarzenie jest jednym z tych momentów, kiedy poszukiwany jest fotograf na Chrzest Kraków!

fotograf na chrzest Kraków

Rodzinna sesja zdjęciowa czy fotografia Chrztu Kraków?

Dobre pytanie! Na pierwszy rzut oka rodzinna sesja zdjęciowa kojarzy się z radosnymi kadrami i wspólnymi chwilami dzieci i rodziców. To wszystko umiejscowione jest zazwyczaj w plenerze: na łące, albo leśnej polanie – oczywiście całości powinny towarzyszyć promienie zachodzącego słońca. No dobrze, w grę wchodzi też sesja tego typu w Waszym mieszkaniu lub domu i najbliższej okolicy zamieszkania.

Pierwsze skojarzenie z fotografią chrztu jest chyba takie same u większości z nas – chodzi o to jedno ujęcie z polewania główki dziecka wodą. I to wszystko? Zdecydowanie nie!

Z własnego doświadczenia wiem, że fotografowanie chrztu świętego to wbrew pozorom zadanie łączące w sobie zarówno fotografię rodzinną oraz reportaż fotograficzny (a nawet dokument). Nie pamiętam już w jakich okolicznościach ktoś nazwał omawiane tutaj zagadnienie fotograf na chrzest Kraków jako „małe wesele„. W pełni się z tym zgadzam, bo kiedy towarzyszę młodym rodzicom z aparatem w ręce, to podobnie jak fotograf ślubny kraków skupiam swoją uwagę podczas przygotowań, ceremonii, w trakcie rodzinnego przyjęcia – znajdzie się także czas na krótką sesję portretową rodziców z maleństwem.

Podsumowując – zdjęcia z chrztu świętego są doskonałą okazją do zapisania najważniejszych momentów w Waszym życiu i do wracania do nich w przyszłości. Kolejne pozyskane kadry pozwolą wypełnić Wasz rodzinny album.

Reportaż z Chrztu Marianny

Z radością przyjąłem zaproszenie od szczęśliwych rodziców – Sary i Roberta, aby fotografować chrzest Ich córeczki – Marianny. Pracę nad wspomnieniami z tego rodzinnego wydarzenia zacząłem pewnej letniej niedzieli 2022 roku od wizyty w mieszkaniu Bohaterów tego wpisu. Oglądacie teraz zaledwie ok. 1/4 wszystkich zdjęć, które przygotowałem.

Chciałbym jeszcze pochwalić się opinią jaką wystawiła Sara na temat współpracy ze mną – jeśli rozglądacie się za fotografem na chrzest, to może już zakończycie poszukiwania?

Michał to profesjonalista w swoim fachu! Mieliśmy tą przyjemność, że spędził z nami bardzo ważny dzień, jakim był Chrzest Święty naszej córci. Jesteśmy nim, jako osobą, zachwyceni 🙂 przywiózł ze sobą uśmiech, żarty a zarazem spokój. Momenty jakie uchwycił przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki niemu mamy najpiękniejszą pamiątkę na całe życie 🙂 „.

Sara Mama Marianny

Gonitwa, deadline’y, presja czasu to elementy, które ciągle towarzyszą w mojej pracy, więc robię co mogę, aby wprowadzać spokój i równowagę podczas fotografowania. W związku z tym lubię pojawić się podczas „przygotowań” odpowiednio wcześniej, abyście mogli czuć się komfortowo przed obiektywem. Wasze dobre samopoczucie, to jeden z najważniejszych czynników w drodze po naturalne zdjęcia.

Przygotowania przed chrztem to okazja do zrobienia niezbędnych w tym dniu zdjęć przedmiotów: białej szatki, świecy oraz tego co jest oczkiem w głowie każdej młodej mamy – ubranka do chrztu. Wszystkiemu przyglądał się najsympatyczniejszy pies na świecie – czyli Wtorek! Ruszyliśmy w drogę do oddalonego o kilka kilometrów kościoła na krakowskim Podgórzu.

Reportaż z Chrztu Kraków-Podgórze

Naszym celem był Kościół Świętego Józefa zlokalizowany w Rynku Podgórskim. W tej neogotyckiej świątyni bywałem jako fotograf już kilka razy – sami zresztą sprawdźcie, wspominałem o tym we wpisie ze ślubu Kasi i Grześka.

Zdecydowanie warto pojawić się w kościele trochę wcześniej, abyście usiedli w miejscu dogodnym do dyskretnego fotografowania. Podczas rozpoczętej Mszy Świętej następowały po sobie kolejne elementy liturgii chrztu z finałowym polaniem główki dziecka wodą. Całości ceremonii dopełniło grupowe zdjęcie wszystkich zgromadzonych Bliskich na schodach przed kościołem.

0042 fotograf na chrzest krakow

Zdjęcia z Chrztu Kraków w Restauracji Augusta

W doskonałych humorach udaliśmy się Kładką Ojca Bernatka w kierunku Kazimierza. Naszym celem była klimatyczna Restauracja Augusta mieszcząca się w zacumowanej przy Bulwarze Kurlandzkim barce. Górny pokład, gdzie odbywało się przyjęcie pozwalał cieszyć się atrakcyjny widokiem, w tle można było dostrzec wieżę kościoła, w którym odbywała się uroczystość. Rodzice Marianny zatroszczyli się o okolicznościowy wystrój – zrobili to fenomenalnie. Czego tam nie było: balony, kwiaty, genialny tort, którym można było się najeść samym patrzeniem. Sara i Robert – Brawo – fotografowanie w takich okolicznościach, to czysta przyjemność! Całości dopełniły zdjęcia grupowe zgromadzonych Gości. To obowiązkowy element, który wraz z upływem czasu będzie nabierał szlachetności – fotograf na chrzest Kraków zadba o to!

Mam to – powiedziałem w duchu – ciesząc się owocnie spędzonym dniem!

Jeśli chcecie zobaczyć inne historie z Chrztem Świętym w roli głównej zaprasza do obejrzenia Chrzest w Krakowie pod Wawelem oraz Chrzest Święty pod Krakowem.

fotograf na chrzest Kraków restauracja Augusta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *