Chrzest w Krakowie pod Wawelem

Zapiszmy cenne wspomnienia – Chrzest w Krakowie

Często mamy w zwyczaju świętować doniosłe momenty w naszym życiu. Jest wiele okazji do celebrowania wspólnych i radosnych chwil. Narodziny dziecka to ogromne szczęście dla rodziców, dziadków i bliskich. To jeden z najważniejszych momentów, jakie mogą się nam przytrafić.

Z moją Żoną jesteśmy rodzicami dwóch Synków, więc wiem o czym mówię! Wszyscy przywykliśmy do tego, że chcemy utrwalić nasze wspomnienia na fotografiach. Stąd pojawia się potrzeba znalezienia fotografia na nasz ślub lub inną rodzinną uroczystość.

Chrzest w Krakowie

Fotograf na Chrzest w Krakowie

Czasami bywa tak, kiedy wszystkie okoliczności wokół mnie są zharmonizowane – moje fotografowanie właściwie dzieje się niemalże samoczynnie. Oczywiście jestem skupiony jak zwykle, ale wszystko idzie „jak po maśle”. Odpowiednie kadry „łapią się” swobodnie. Emocje z łatwością wskakują przez moje obiektywy, a ukochane przeze mnie światło po prostu Jest dookoła.

Jeśli masz ochotę na więcej reportaży z Chrztu Świętego zobacz także:

Wojtek – Skarb Oli i Michała

To właśnie w poniższej opowieści wszystko zagrało idealnie. Kiedy Ola i Michał odezwali się do mnie, szukając dla swojego Synka fotografa na Chrzest Święty w Krakowie, miałem przeczucie, że efekt naszej współpracy będzie twórczy. I nie zawiodłem się!

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od ciepłego spotkania w domu szczęśliwych Rodziców. Termin „przygotowania” kojarzy się na pierwszy rzut oka tylko ze ślubami. Jednak wstęp do reportażu z takiej rodzinnej uroczystości jaką jest Chrzest Święty pozwala oswoić się z obecnością fotografa. Opowieść nad którą pracuję jest dłuższa i ciekawsza. Dla Was i dla Waszego dziecka to dodatkowa porcja zdjęć.

Chrzest Święty pod Wawelem

Następnie udaliśmy się do centrum Krakowa. Skierowaliśmy swoje kroki pod samo wzgórze Zamku Królewskiego na Wawelu, u podnóża którego znajduje się  kameralny Kościół Świętego Idziego. Jako ciekawostkę dodam fakt, że od 1595 roku opiekę nad tym kościołem sprawują krakowscy Dominikanie.

Mieliśmy ten przywilej, że podczas Mszy Świętej w trakcie której mały Wojtek przyjął Chrzest uczestniczyli tylko Jego rodzice, chrzestni, dziadkowie i bliscy. Sakramentu Chrztu udzielał zaprzyjaźniony z Olą i Michałem Zakonnik. Siłą rzeczy atmosfera było bardzo rodzinna.

Chrzest w Krakowie pod Wawelem
Fotograf Kraków - Kościół Świętego Idziego pod Wawelem
Fotograf na Chrzest w Krakowie

Uroczysty obiad

Po zakończeniu Uroczystości wykonaliśmy zdjęcie grupowe zgromadzonych Gości i udaliśmy się w przeciwną stronę miasta.

Naszym celem była Restauracja La Forchetta, gdzie odbył się okolicznościowy obiad. To ciekawe miejsce o oryginalnym wystroju i co najważniejsze, przepysznym jedzeniu. Zakończyłem swoją pracę pamiątkowymi grupowymi zdjęciami. Mały Wojtek będzie mógł wracać do tych chwil w przyszłości.

Bardzo się cieszę, że mogłem być z Wami, Waszą Pociechą i Waszymi Bliskimi w tym dniu. Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *