Fotografowanie Chrztu w Krakowie

Na co czeka fotograf Chrzest Kraków?

Przyjmuję za początek swojej zawodowej pracy fotografa 1 kwietnia 2012 roku, czyli datę rozpoczęcia działalności marki Michał Grzanka Fotografia. Co prawda początek kwietnia to wszystkim znany dzień żartów – jednak fotografowanie chrztu w Krakowie – moja praca, mimo, że wesoła i pogodna, jest jak najbardziej na serio. W 2021 roku będę świętował 9 lat istnienia swojej firmy.

Wspominam o tym, żeby odpowiedzieć na wyżej zadane pytanie. Fotografując Chrzty w Krakowie i okolicach czekałem na możliwość uwiecznienia chrztu bliźniaków. Wiedziałem, że doczekam się takiej chwili, musiałem tylko uzbroić się w cierpliwość.

Fotografowanie Chrztu w Krakowie - rodzinne zdjęcia

Dobra wiadomość

No i doczekałem się! Zadzwonił do mnie kolega Tomek z pytaniem, czy mam wolny termin, aby robić zdjęcia podczas Chrztu Świętego Bliźniaków – Asi i Tomka Juniora. Terminarz był wolny, więc czekałem z niecierpliwością na nasze spotkanie!

Zapraszam też do obejrzenia innych reportaży z Chrztu Świętego:

Rodzinna Uroczystość

Zawsze lubię, aby towarzyszyć szczęśliwym Rodzicom podczas domowej krzątaniny. Przygotowania do chrztu są okazją do zapisywania kolejnych rodzinnych zdjęć. Cała historia będzie bogatsza i pełniej opowie przebieg całego dnia. Dla rodziców to też okazja do oswojenia się z obecnością fotografa.

U Tomka i Jego Żony Agaty zawitałem w umówionym czasie. Poza wspomnianymi już Bliźniakami: Asią i Tomkiem Juniorem, mogłem liczyć także na obecność pierworodnej Hani. Sam jestem tatą dwóch Synków, jednak z podziwem patrzyłem na to, jak dzielni rodzice zajmują się Bliźniakami. Obowiązków w sumie jest tyle samo co przy każdym dziecku, tylko wszystko trzeba przemnożyć przez dwa!

Przygotowania zakończyliśmy pozowanymi zdjęciami na musztardowej kanapie – zmieściła się na niej cała pogodna Piątka! Ruszyliśmy do kościoła.

Fotografowanie Chrztu w Krakowie - szczęśliwy Tata i ukochana Córeczka

Chrzest w północnej części Krakowa

Mieliśmy zapas czasu, więc czekaliśmy na przyjazd wszystkich Gości Agaty i Tomka. Dziadkowie, rodzina, ciocie, wujkowie. No i rodzice chrzestni w podwójnej obsadzie. W Kościele Chrystusa Króla na osiedlu Gotyk zgromadziła się liczna rodzina. Sam sakrament chrztu przebiegał zgodnie ze swoim rytmem. Fotografowanie chrztu Bliźniaków wymaga tylko trochę więcej uwagi, aby nie przegapić żadnego istotnego fragmentu. Uroczystość zakończyliśmy grupowym zdjęciem przed wejściem do kościoła, następnie udaliśmy się na uroczysty obiad.

Fotografowanie Chrztu w Krakowie - Parafia Chrystusa Króla na Osiedlu Gotyk

Rodzinny obiad w Restauracji Luca

Ktoś może zapytać, czy obecność fotografa w czasie obiadu, nawet uroczystego jest potrzebna? Odpowiadam zawsze, że jak najbardziej! Oczywiście nie chodzi o to, aby robić zdjęcia w czasie posiłku. Jako Wasz fotograf pracuję nad spójną historią z całego dnia. Takie momenty jak życzenia i upominki, zdjęcia grupowe, czy inne zastane sytuacje przemawiają za tym, aby także je uwieczniać.

Sielskiej atmosferze towarzyszyło smaczne jedzenie. Jednym z prezentów dla Bohaterów tego dnia był złoty samochodzik. Dużo uśmiechów wzbudził gigantyczny rysunek całej Trójki Pociech Agaty i Tomka. Nasze spotkanie zakończyliśmy okolicznościowym tortem. Miło mi było usłyszeć od Tomka, że nie wyobrażał sobie nikogo innego do uwieczniania chrztu Jego dzieci. Dziękuję za zaufanie!

Teraz czekam na chrzest Trojaczków”! – pomyślałem. Muszę tylko uzbroić się w cierpliwość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *