sesja ślubna okolice Krakowa

Sesja ślubna okolice Krakowa

Kiedy sesja ślubna okolice Krakowa?

Myślę, że śmiało mogę się podzielić z Wami pewnym spostrzeżeniem fotografa z Krakowa: Pary Młode można podzielić na dwie kategorie.

Pierwsza grupa chce wszystko zrobić w dniu ślubu. Bez powtórnego ubierania się w stroje ślubne, Panna Młoda może wtedy zapomnieć o kolejnym okolicznościowym makijażu. To rozwiązanie to wash&go – szampon i odżywka w jednym 🙂 !
W mojej sprawdzonej ofercie zdjęć ślubnych znajduje się krótka sesja portretowa dla miłośników tego typu rozwiązania. Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie sami jak wyglądały zdjęcia ślubne pod Krakowem.

Druga opcja to zwolennicy pleneru ślubnego w innym terminie niż ślub. Można wtedy odwiedzić Wasze wymarzone miejsce i zrobić tam zdjęcia ślubne bez pośpiechu i na totalnym luzie. Dodam, że dobra atmosfera przed moim obiektywem to standard także w jednym z najważniejszych dni Waszego życia – spotkanie w innym terminie to przede wszystkim brak presji czasowej.

To właśnie taka sesja ślubna okolice Krakowa będzie głównym tematem tej historii!

sesja ślubna na łące
Sesja ślubna jesienią na łące.

Gdzie sesja ślubna?

Pierwsze od czego zaczynam planując zdjęcia ślubne lub sesję narzeczeńską jest rozmowa z Wami! Raczej ciężko, aby np. dwoje introwertyków kochających zieleń i przestrzeń czuło się dobrze w miejskiej dżungli. W praktyce nie raz przekonałem się, że są od tego wyjątki, ale pierwszy krok to słuchanie Was.

Kiedy już znam Wasze upodobania pod tym kątem, wtedy idziemy dalej. Bardzo często sami wskazujecie miejsca na zdjęcia ślubne. Tereny wspólnych spacerów, przestrzeń z początków Wasze znajomości to dobry trop na naturalne kadry.

Jeśli brak Wam pomysłów, służę radą – możecie liczyć na moją pomoc!

Zresztą odpowiedzi na pytanie, gdzie sesja ślubna okolice Krakowa jest cała masa. Planuję oddzielny wpis na moim Blogu, w którym tę kwestię rozwinę szczegółowo.

O której godzinie plener ślubny?

Spotkanie poza dniem wesela daje nam możliwość dopasowania się do pory roku i światła. Mamy wpływ na to, aby uniknąć skrajnych okoliczności przyrody. Sesja zdjęciowa przy 37 stopniach to jednak spore wyzwanie. Sesja ślubna podczas ulewy i porywistego wiatru będzie miała swój klimat, ale jednocześnie będzie niosła ze sobą trochę zamieszania – szczególnie jeśli chodzi o fryzurę Panny Młodej ;).

Warto unikać ostrego południowego słońca. Lubię celować w późniejsze godziny popołudniowe, aby załapać się też na golden hour, czyli złotą godzinę – wtedy wszystko wokół wygląda wyjątkowo!

Sesja ślubna jesienią na łące

Z Bohaterami tego wpisu spotkałem się we wrześniu 2022 podczas mojej pracy nad Ich reportażem ślubnym. Spędziliśmy miłe chwile pomiędzy Nowym Sączem, a Gorlicami. Do tego wesela w Pałacyku Pod Różą w Stróżach planuję wrócić w oddzielnym wpisie.

Młoda Para, czyli Ania i Sebastian miała ochotę spotkać się podczas zdjęć na łonie natury, więc jak najbardziej sesja ślubna okolice Krakowa była tym czego szukaliśmy. Odwiedziliśmy dwa ciekawe miejsca, każde w odmiennej stylistyce. Sesję zdjęciową rozpoczęliśmy na łące na obrzeżach Krakowa. Rozpoczęła się już kalendarzowa jesień, jednak zieleń dalej dominowała na drzewach. Młodzi Małżonkowie mogli oddać się dobrej zabawie na łące oraz w mini sadzie. Wspólne ślubne zdjęcia to okazja do przytulania, całowania, wygłupów, śmiechu, a nawet tańca. Nie na darmo moje motto fotografa ślubnego to Luz + Radość + No stres – to mój styl Waszych zdjęć!

Po drodze zaproponowałem jeszcze spontaniczny postój, aby zrobić zdjęcia w kukurydzy. Okazało się, że Ania miała ochotę na zdjęcia w takich okolicznościach.

Plener ślubny nad wodą

Miłosno-fotograficzna przygoda Ani i Sebastiana nie skończyła się w jednej lokalizacji, bo udaliśmy się jeszcze nad wodę. Celem naszej wędrówki było Kąpielisko Przylasek Rusiecki. To niedawno zmodernizowany bardzo uroczy zakątek Krakowa. Świetne miejsce przeznaczone do rekreacji. To także świetna przestrzeń na potrzeby sesji zdjęciowych. Tłem do zdjęć będą pomosty, plaża, rośliny rosnące nad wodą. Drzewa pozwolą schować się przed całym światem. Mieliśmy także szczęście do fajnego światła. To było miło spędzone popołudnie, a owocem tego spotkania chciałbym podzielić się z Wami. To także kolejny raz, gdy sprawdzałem się jako fotograf Kraków Nowa Huta, bo poruszaliśmy się właśnie po tej północno-wschodniej części Krakowa.

Jeśli szukacie fotografa na swój ślub, albo planujecie sesję ślubną – zapraszam do Kontaktu.

sesja ślubna okolice Krakowa
plener ślubny pod Krakowem
plener ślubny w naturze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *