Fotograf Kraków Nowa Huta - Parafia Bulwarowa

Fotograf Kraków Nowa Huta

Fotograf Kraków Nowa Huta gotowy na zdjęcia!

Jak najbardziej – na myśl o kolejnym wyzwaniu jakim jest fotografowanie ślubu przebieram nogami! Historia z którą możecie się zapoznać w tym wpisie pierwotnie miała mieć miejsce w 2020 roku, jednak z wiadomych pandemicznych powodów spotkałem się z Kasią i Mateuszem rok później. Co się odwlecze, to nie uciecze!

Cały dzień spędziłem na terenie Nowej Huty oraz w jej najbliższej okolicy. Jako ciekawostkę podam fakt, że w praktyce ta północno-wschodnia część Krakowa (popularnie zwana Nową Hutą) podzielona jest na pięć dzielnic: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie i Nową Hutę. Jak widać Nowa Huta to terytorium złożone z kilku elementów – to coś jak reportaż ślubny w skład którego wchodzą przygotowania, ślub, wesele i sesja plenerowa. Czy pisałem kiedyś, że jestem mistrzem offtopiców? No dobra – do rzeczy – Fotograf Kraków Nowa Huta gotowy na zdjęcia!

Dom weselny Maximus - fotograf ślubny Kraków

Przygotowania ślubne Pana Młodego

Przygotowania to jeden z najważniejszych elementów reportażu ślubnego. Zawsze powtarzam – priorytetem w czasie przygotowań ślubnych jest Panna Młoda. Jeśli tylko jest możliwość odwiedzenie także Pana Młodego, to staram się spędzić czas także z nim. Tak też było tym razem, kiedy przyjechałem do Mateusza (na którego wszyscy mówią Bogdan) i Filipa u Barbera. Praca nad fryzurą Pana Młodego to proces niewiele mniej skomplikowany od uczesania Panny Młodej. Odwiedziłem jeszcze Bogdana w mieszkaniu podczas finałowego ubierania się.

Przygotowania Panny Młodej

Ruszyłem do apartamentu, w którym odbywały się przygotowania ślubne Kasi – czyli Panny Młodej. Czas płynął leniwie podczas makijażu i tworzenia fryzury ślubnej. Te chwile były okazją do zachwytów nad suknią ślubną oraz na relaks przy kieliszku wina. Finalnie Kasia wyglądała zjawiskowo – reakcja Bogdana na widok swojej przyszłej żony zdecydowania potwierdza tę opinię! Dalej w drogę na ślub! Para Młoda pojechała do ślubu klasyczną Warszawą FSO!

Fotograf Kraków Nowa Huta w Parafii Matki Bożej Pocieszenia

Jednym z Kościołów, które znajdują się na terenie Nowej Huty jest zlokalizowana przy ulicy Bulwarowej Parafia Matki Bożej Pocieszenia prowadzona przez Księży Pallotynów. Przyznam, że bardzo mocno w pamięci utkwił mi wyjątkowo ciepły Ksiądz Proboszcz Wiesław, dzięki któremu atmosfera zaślubin Młodej Pary była bardzo rodzinna. To w tej Świątyni Kasia i Mateusz przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Po przysiędze nastąpiło nakładanie sobie obrączek przez Młodych Małżonków, które zostało zakończone radosnym pocałunkiem. Po hucznym wyjściu z Kościoła zrobiliśmy grupowe zdjęcie wszystkich zgromadzonych Gości. To niezłe wyzwanie zapanować nad grupą ponad 100 osób, by zrobić wszystkim pamiątkową fotografię. Przyszła pora na życzenia, uściski i całusy. Powoli zmierzaliśmy na przyjęcie weselne!

Fotograf Kraków Nowa Huta - Parafia Bulwarowa

Przyjęcie weselne pod Krakowem – Dom weselny Maximus

W to czerwcowe sobotnie popołudnie ruszyliśmy na huczną zabawę do Domu Weselnego Maximus. To estetyczna przestrzeń do zabawy weselnej położona pośród podkrakowskich pól i łąk. Zgromadzeni Goście oczekiwali na Kasię i Bogdana. Para Młoda rozpoczęła wesele od tradycyjnego przywitania „chlebem i solą” przez swoje Mamy. Rozpoczął się obiad, więc emocje na chwilę opadły. Jednak tylko na chwilę!

Pierwszy taniec Młodych Małżonków

Generalnie z moim wieloletnich obserwacji, jako fotograf ślubny Kraków mogę wskazać dwa momenty w dniu ślubu, kiedy Parę Młodą dopada większa, bądź mniejsza trema. Pierwszym momentem, który generuje napięcie jest przysięga ślubna – to zrozumiałe. Nie każdego przecież dnia odbywa się jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu. Dodatkowo jesteśmy na świeczniku przed wszystkimi zaproszonymi Gośćmi. W przypadku ślubu, który tutaj pokazuję ten element jest już za nami.

Drugi moment, podczas którego może podskoczyć poziom adrenaliny u Młodych Małżonków jest pierwszy taniec. Nieważne, czy ćwiczyliście i szlifowaliście układ taneczny przez ostatnie pół roku pod okiem fachowca, czy też planujecie improwizować – tutaj zazwyczaj też pojawia się mała trema. Po tych dwóch momentach jest już tylko droga z górki, czyli klasyczne „bajlando”! Kasia i Bogdan ruszyli, aby swoim pierwszym tańcem rozpocząć huczną zabawę. Ciężki dym zbudował nastrój, zrobiło się jak w wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa” – „…stoi i sapie, dyszy i dmucha…”. Pląsy, zwroty i obroty Młodej Pary poszły nadzwyczaj sprawnie!

Sesja zdjęciowa Młodej Pary w dniu ślubu i zdjęcia grupowe z Gośćmi

Krótka sesja zdjęciowa Młodej Pary w dniu ślubu to rzecz obowiązkowa (sprawdźcie moją ofertę 2022). Nie musicie na długo opuszczać swoich Gości, wystarczy nawet kilkanaście minut w najbliższej okolicy wesela, aby zrobić spontaniczne zdjęcia.

Kolejny element mojej oferty to pamiątkowe zdjęcia z Waszymi Gośćmi w dowolnych układach i konfiguracjach. Na pierwszy rzut oka, takie zdjęcia są „zwyczajne”, ale ich wartość będzie rosła z każdą kolejną rocznicą Waszego ślubu.

Sesja zdjęciowa Pary Młodej Fotograf Kraków Nowa Huta

Wesele pod Krakowem do białego rana

Przyjęcie weselne Kasi i Bogdana rozkręciło się w najlepsze. Zabawa na parkiecie, biesiadowanie za stołami, zdjęcia z fotobudki, animacje dla dzieci, tort weselny, zabawy oczepinowe… na weselu każdy znajdzie atrakcje dla siebie!

To jedno z pierwszych moich spotkań w 2021 z fotografią ślubną po wiadomych obostrzeniach. W pokazywanym dziś wpisie, jako Fotograf Kraków Nowa Huta po raz kolejny przekonałem się, że Wy, ja, aparat fotograficzny i śluby to moja ulubiona kombinacja i filozofia na 2022 rok.

Z Kasią i Mateuszem spotkałem się jeszcze raz podczas Ich pleneru ślubnego pod Krakowem. Do tej historii zaproszę Was kolejny razem!

Zapraszam do obejrzenia poprzedniego wpisu na moim Blogu – The Best of 2020!

Fotograf ślubny Kraków 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *