ślub w sercu Krakowa Bazylika Mariacka

Ślub w sercu Krakowa Crystal Palace

Ekskluzywny ślub w sercu Krakowa

Ostatnio pokazywałem zdjęcia ślubne pod Krakowem, więc dla odmiany wracamy do stolicy Małopolski. Chciałbym dzisiaj zaprezentować historię z poprzedniego roku. Spędziłem prawie całą sierpniową sobotę w obrębie płyty krakowskiego Rynku. Powierzchnia Rynku – 200 metrów x 200 metrów była przestrzenią do powstania wielu ciekawych obrazów. W tym wpisie zobaczycie około 130 fotografii ślubnych z samego serca Krakowa. To zaledwie 1/4 z tego co przekazałem Parze Młodej. Serdecznie zapraszam!

Ślub w sercu Krakowa - zdjęcia ślubne - Bazylika Mariacka

Zdjęcia ślubne w centrum Krakowa

Jak zwykle przy mojej pracy, cały dzień był intensywny, ale jednak nie musiałem pokonywać dużych odległości. Opisując ślub w plenerze pod Krakowem wspominałem, że czasami warto odpocząć od całej logistyki z którą musi mierzyć się fotograf ślubny – chodzi o dojazdy, parkowanie itp. Tym razem do mojego przemieszczania wystarczały mi nogi! Bardzo lubię takie dni!

Jak wybrać fotografa ślubnego?

To dobre pytanie. Daję słowo, że napiszę o tym kiedyś dedykowany artykuł. Możliwości jest sporo. Jedni poszukają odpowiedzi na to pytanie w wyszukiwarce, inni będą wertować starego poczciwego Facebooka lub Instagrama, ostatecznie rozwiązania zagadki można poszukać na Tik-Toku. Ale czy to aby wszystkie możliwości?

Bez względu na czasy zawsze warto sięgnąć po sprawdzoną metodę: poradzić się rodziny i znajomych. Bohaterowie dzisiejszej opowieści na pytanie o sprawdzonego fotografa ślubnego usłyszeli odpowiedź Michał Grzanka :).

Kilka lat temu robiłem zdjęcia weselne u brata dzisiaj opisywanej Panny Młodej. Jak to bywa w mojej branży, ślub Dominiki i Kamila kilka lat temu zaprowadził do mnie kolejną Parę planującą swój ślub. Tak dochodzimy do opisywanej tutaj historii Eweliny i Piotra. Para Młoda na stałe mieszka w Wiedniu, ale zaplanowali swój ślub w sercu Krakowa. Bardzo ucieszyłem się, kiedy poznałem planowany przebieg tego dnia.

Polecany fotograf z Krakowa

Zanim przejdziemy do głównej historii, pochwalę się jeszcze opinią Pary Młodej na temat współpracy ze mną:

Witam, chcę się podzielić z Wami swoją opinią dotyczącą pracy Fotografa Michała. W skrócie napiszę rewelacja!
W dniu ślubu Michał nie tylko zrobił piękne zdjęcia i pamiątkę dla nas, ale także stworzył swoją obecnością fantastyczny klimat – taki jaki tylko sobie może Młoda Para wyśnić. Zadbał o mnie, jakbym była członkiem rodziny. Nie wiedzieliśmy kiedy Michał robił zdjęcia, nie odczuwaliśmy tego.
Szukacie fotografa, nie zastanawiacie się – Michał spełni Wasze marzenia!

Michał – Tobie jeszcze raz – dziękujemy i pozdrawiamy„.

Ewelina i Piotrek

Szykujemy się do ślubu!

Zaopatrzony w plan dnia, dobry humor, batony energetyczne i kawę zaparzoną w moi ulubionym aeropressie skierowałem się w kierunku pierwszego punktu na swojej liście miejsc do odwiedzenia.

Przygotowania ślubne Pana Młodego

Reportaż ślubny rozpocząłem od wizyty u Babera, a konkretnie odwiedziłem klimatyczne miejsce jakim jest Barber Lot. Na miejscu zastałem aktualnego i poprzedniego Pana Młodego – Piotrka i… Kamila, który tym razem był Świadkiem na ślubie. Miło było zobaczyć się ponownie.

Zaimprowizowany poprzedniego dnia wieczór kawalerski dał się odrobinę we znaki chłopakom, jednak leniwe przedpołudnie w tej ciekawej miejscówce dla facetów sprzyjało ładowaniu akumulatorów i regeneracji.

Tak, przez chwilę byłem poza kwadratem Rynku Głównego, ale cała reszta mojej aktywności odbywała się właśnie w ścisłym centrum, w końcu był to ślub w sercu Krakowa.

Makijaż, fryzura i suknia Panny Młodej

Przygotowania ślubne Eweliny miały miejsce w apartamencie hotelu Betmanowska Main Square Residence z widokiem na Rynek Główny. Dodam – z rewelacyjnym widokiem! Tuż za oknem były Sukiennice, kościół Św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza, dorożki i krakowskie kwiaciarki. To wszystko w zasięgu wzroku. Do tego w tle rozbrzmiewał Hejnał mariacki.

Na Pannę Młodą czekała piękna suknia ślubna z wiedeńskiego ekskluzywnego salonu mody ślubnej Nikolina Wedding Store. Jeszcze przez chwilę – Narzeczona Piotrka wyglądała przepięknie w swojej kreacji z długim welonem!

przygotowania ślubne Panny Młodej
suknia ślubna Panny Młodej Betmanowska Residence

Wesele na Rynku w Krakowie

Aby wesele i ślub w centrum Krakowa mogły rozwinąć skrzydła potrzeba wiele pracy i załatwiania formalności. Można oczywiście ułatwić sobie życie zatrudniając Wedding Plannera i tym samym mocno ograniczyć własną aktywność.

Planowane przez Ewelinę i Piotrka przyjęcie weselne miało odbyć się w jednym z najpopularniejszych miejsc w Krakowie – w Crystal Palace przylegającym do Rynku Głównego w Krakowie. To faktycznie urokliwa i elegancka sala bankietowa. Do dyspozycji Pary Młodej jest wytworne wnętrze ozdobione kryształowymi żyrandolami.

Kolorem dominującym przyjęcia była czerwień w różnych odcieniach. Wiszące róże nad stolikiem Młodej Pary robiły wrażenie.

sukiennice Kraków

Pan Młody ubiera smoking

Ponowne spotkanie z Panem Młodym rozpocząłem od wizyty w apartamencie zlokalizowanym w tej samej kamienicy co Crystal Palace. Docelowo, razem ze Świadkiem udaliśmy się do pobliskiego Andre Grand, czyli miejsca z niezwykłą garderobą dla mężczyzn. Piotr w szytym na miarę smokingu wyglądał bardzo elegancko.

przygotowania ślubne Pana Młodego

Ślub w Bazylice Mariackiej w Krakowie

Zapowiadany ślub w sercu Krakowa odbył się w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli kościele Mariackim. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Polsce. Niedawno zakończony remont tej Bazyliki mniejszej sprawił, że wnętrze robi ogromne wrażenie. W środku jest masa przestrzeni, wysokość sklepień to prawie 30 metrów! Ołtarz Wita Stwosza to prawdziwe arcydzieło! Piękne polichromie są dziełem Jana Matejki, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego – ten ostatni zaprojektował również witraże.

Wnętrze tej gotyckiej Świątyni to wymagający obiekt do fotografowania. Profesjonalny fotograf ślubny musi poradzić sobie w każdych warunkach. W takich sytuacjach jasne obiektywy i doświadczenie są bardzo pomocne.

Pan Młody czekał pod ołtarzem na wybrankę swojego serca. Ewelinę pod ołtarz prowadził Jej Tata. Długi welon sukni ślubnej wyglądał rewelacyjnie na posadzce tej Bazyliki. Podczas przysięgi małżeńskiej oraz podczas zakładania obrączek na Młodą Parę patrzyły figury z najbardziej znanego ołtarza w naszym kraju.

Młodzi Małżonkowie w doskonałych nastrojach. po wyjściu ze Świątyni wsiedli do dorożki, aby udać się na swoje przyjęcie weselne.

slub w sercu krakowa crystal palace 054

Wesele w sercu Krakowa – Crystal Palace

Zakończony ślub w sercu Krakowa wchodził w swoją finałową odsłonę – zaczynało się wesele w Crystal Palace. Zaczęło się klasycznie od powitania Pary Młodej i składania ślubnych życzeń. Goście weselni mogli raczyć się wykwintnymi smakami oferowanymi przez Szefa Kuchni.

Sesja zdjęciowa w centrum Krakowa

W tzw. „międzyczasie” wyszliśmy z Eweliną i Piotrkiem na krótką mini sesję zdjęciową. Moja oferta fotografii ślubnej zawiera spontaniczne zdjęcia, tak „na gorąco” w dniu ślubu.

Warto zatroszczyć się, aby emocje Młodej Pary zatrzymać na zdjęciach. W takich sytuacjach do naszej dyspozycji jest najbliższe otoczenie. Ponieważ miał miejsce ślub w sercu Krakowa, udaliśmy się na Rynek Główny. Mimo tego, że w tej okolicy zawsze są tłumy turystów, bez problemów wykonaliśmy plener ślubny.

slub w sercu krakowa crystal palace 105

Wesele na krakowskim Rynku rozkręca się!

Atmosfera zaczęła się rozpędzać. Jeden z Gości zaprezentował spontaniczny koncert fortepianowy. Pierwszy taniec rozpoczął się w chmurach, a skończył się w otoczeniu widowiskowych fontann iskier. Na Gości czekał atrakcja w postaci degustacji kawiorów.

Był też akcent przeznaczony dla męskiej części Biesiadników – do dyspozycji były kubańskie cygara i porcja szlachetnej whisky. Takie klimaty są bardzo fotogeniczne!

Przyszedł też czas na słodki akcent – czyli tort weselny. Całości zabawy dopełnił rzut bukietem i muchą – co ciekawe obie „zdobycze” złapała Para, więc zgodnie z tradycją w ciągu kolejnego roku, czyli już w 2023 roku powinni się pobrać!

Pierwszy etap swojej pracy zakończyłem. Byłem szczęśliwy, bo wiedziałem, że udało mi się sfotografować kolejny ciekawy ślub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *