The Best of 2019 fotograf ślubny kraków

The Best of 2020

Ulubione zdjęcia fotografa

Tak, to już tradycja zapoczątkowana wpisem The Best of 2019, aby każdy kolejny rok, czy też precyzując, każdy kolejny „sezon” ślubny subiektywnie podsumować za pomocą stosownego wpisu na moim Blogu. Napisałem „sezon ślubny”, ale znajdziecie w The Best of 2020 także zdjęcia z sesji narzeczeńskiej lub nawet chrztu w Krakowie i okolicach. Przyznam szczerze, że polubiłem taki sposób zamykania etapów swojego (w sumie też Waszego) fotograficznego życia. Domykanie poszczególnych projektów, finalizowanie obowiązków, pozwala odprężyć się i przygotować do kolejnych wyzwań.

Dobrze, zapytacie mnie pewnie: co tak późno z tym podsumowaniem? Połowa maja 2021, a fotograf ślubny Kraków dopiero rozlicza poprzedni rok? Chciałbym przypomnieć, że ostatnie miesiące spędziłem nad kreowaniem swojej aktualnej strony WWW. Prace nad nową witryną skutecznie absorbowały wszystkie moje siły. Poniższe zestawienie musiało zaczekać, aż uporam się ze stworzeniem makiety strony, przygotuję masę zdjęć i ciekawych tekstów. Wszystko skończyło się pomyślnie, o czym sami możecie się przekonać czytając wpis Fotograf z Krakowa ma nową stronę!

Tak więc czas na The Best of 2020….

The Best of 2020 fotografa z Krakowa!

Tak, tak wszystko zapowiadało się „normalnie”, miało być jak co roku. Spadł na nas jednak…

Kubeł zimnej wody

Ciężko opisać rok 2020 i pracę fotografa z Krakowa w kilku słowach. To był dla wszystkich… grom z jasnego nieba. Ponad rok naszych zmagań z nieszczęsnym covidem, zmienił wiele wokół nas i przy okazji nas samych. Henryk Sienkiewicz na samym początku swojej Trylogii, w „Ogniem i mieczem” napisał: „…był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.” Zdecydowanie można te słowa odnieść do poprzedniego roku.

Możliwe, że powiało pesymizmem, ale poniższe zdjęcia, którymi chciałbym się z Wami podzielić, emanują radością i pogodą ducha. Sami sprawdźcie! Maseczkę na twarzy znajdziecie tylko na jednej fotografii z zaprezentowanych 74 obrazów! Finalnie było „normalnie”. Nastąpiły co prawda roszady w moim terminarzu, jednak moje fotograficzne obowiązki toczyły się zwykłym torem. Sam nie chorowałem, dzięki Bogu uniknąłem też kwarantanny, a moje Pary Młode i Ich Bliscy mieli się dobrze.

I jeszcze jedno

Na samym dole znajdziecie także informacje o kilkunastu wybranych miejscach, które odwiedziłem w poprzednim roku.

Fotograf ślubny Warszawa
Fotografia ślubna Warszawa - Pan Młody
Plener ślubny Warszawa Porsche Stacja Klasyki
the best of 2020
Fotografia ślubna Warsza Villa Foksalwa
Przygotowania Pana Młodego Kraków
Panna Młoda
Sesja narzeczeńska Kopiec Krakusa Kraków
Fotograf ślubny Częstochowa
Sara i Tomek warszawski plener slubny w porsche 0024
Parafia NSPJ w Łężkowicach
Makijaż Panny Młodej
Panna Młoda suknia ślubna Kraków Anna Kara
Plener ślubny w Warszawie
Panna Młoda suknia ślubna Viola Piekut
Wzruszona Panna Młoda
the best of 2020 0019
Panna Młoda i Świadkowa
Makijaż i fryzura Panny Młodej Kraków
Sesja zdjęciowa Porsche
Makijaż Panny Młodej Kraków
Ślub plenerowy Plaża Bagry
Sesja zdjęciowa Pary Młodej w dniu ślubu
Wesele Mały Dworek Olsztyn koło Częstochowy
Dj na wesele - ślub w namiocie
Sesja narzeczeńska na Kopcu Krakusa
Wesele Przy Młynie Żmiąca
Fotograf ślubny ma nową stronę
Przyjęcie weselne w oranżerii Villa Foksal
zdjęcia ślubne małopolskie
Kościół NSPJ w Łężkowicach
Wesele Pod Kopcem w Krakowie
Ślub u Franciszkanów w Krakowie
Góralski zespół na wesele
Fotograf ślubny na Barce Kurier w Warszawie
Przygotowania Pana Młodego Warszawa
Suknia ślubna Anna Kara Kraków
Sesja narzeczeńska w Krakowie
Wesele Częstochowa
The Best of 2019 fotograf ślubny kraków
fotograf Kraków
Szampan Villa Foksal ślub w oranżerii
Fotograf na Chrzest w Krakowie
Ślub u Franciszkanów w Krakowie
Fotograf na Chrzest w Krakowie Kościół Św. Idziego
Dzieci na weselu - Restauracja Mały Dworek
Sesja narzeczeńska - fotograf Kraków
Wesele pod namiotem - Bagry Kraków
Pierwszy taniec Pary Młodej Restauracja pod Kopcem
Plener ślubny pod Krakowem
Sesja dla Par w Krakowie - Forum Przestrzenne
Makijaż Panny Młodej
Rolls Roycem do ślubu w Warszawie
Zdjęcie grupowe Pary Młodej i gości weselnych
Para Młoda podczas sesji zdjęciowej pod Warszawą
Sara i Tomek slub w villi foksal 0085
Jezioro Czchowskie sesja narzeczeńska
Para Młoda tańczy podczas pleneru ślubnego
Magda i Dominik wesele pod kopcem kosciuszki 0041
Ślub u Franciszkanów w Krakowie
Wesele Hotel Kasztel
Sesja Pary Młodej w Łazienkach Królewskich
the best of 2020 0072
Fotograf Chrzest Kraków
Kościół Świętego Idziego w Krakowie pod Wawelem

Dobre miejsca na zdjęcia ślubne okiem fotografa z Krakowa

Villa Foksal w Warszawie

Villa Foksal” to reprezentacyjne miejsce zlokalizowane w ścisłym centrum Warszawy. Umożliwia ono zorganizowanie przyjęcia weselnego zgodnie z najbardziej wyszukanymi scenariuszami. Przestrzenna oranżeria otoczona ogrodem, to doskonałe tło do zorganizowania ślubu cywilnego na miejscu. Do dyspozycji są także przestrzenne beżowo-brązowe wnętrza ze złotymi detalami. Profesjonalna obsługa to kolejny atut tej lokalizacji.

Restauracja Pod Kopcem w Krakowie

Dwupoziomowa przestrzeń pozwoli wygodnie usadowić zaproszonych Gości. To kolejne miejsce z atrakcją w tle – bo Restauracja pod Kopcem zlokalizowana jest u podnóża Kopca Kościuszki w Krakowie. Co ciekawe, wejście na ten punkt widokowy to jedna z niespodzianego dla zgromadzonych weselników.

„Przy Młynie” w Żmiącej

Przy Młynie” to ciekawa przestrzeń w której znajdziecie stawy, restaurację i salę bankietową odpowiednią na zorganizowanie wesela. To wszystko znajduje się w miejscowości Żmiąca nieopodal Laskowej. Przestrzeń, natura i mili ludzie dookoła to atuty tej okolicy. Fotografowałem śluby w tych okolicach już wielokrotnie i zawsze wracam tu z radością.

Ślub w plenerze – Plaża Bagry w Krakowie

Ślub w plenerze, na wolnym powietrzu i wesele pod namiotem, to z oczywistych powodów popularny kierunek, którym podążają Pary Młode. Okazuje się, że Zalew Bagry i zlokalizowany tam cypel, może być doskonałym tłem do zorganizowania takiej uroczystości.

Hotel Kasztel

Około 50 kilometrów od Krakowa, blisko Bochni odnajdziecie majestatyczny z zewnątrz budynek – Hotel Kasztel, który kryje w środku zadziwiające wnętrza rodem z „Opowieści z Narni”. Jeśli chcielibyście zorganizować swoje wesele w klimacie legend i rycerskich podań, to znaleźliście właściwe miejsce!

Restauracja i Pensjonat Mały Dworek w Olsztynie

W Olsztynie koło Częstochowy przede wszystkim znajdziecie okazałe ruiny XIV-wiecznego Zamku. W tej samej miejscowości znajduje się kameralne miejsce – Mały Dworek, w którym możecie bawić się na swoim przyjęciu weselnym. Dla mnie – fotografa ślubnego szczególnie utkwiła w pamięci część taneczna, która otoczona jest szybami i tym samym pozwala fotografować bawiących się gości będąc niezauważonym.

Kościół Świętego Idziego w Krakowie

Pod samym Wzgórzem Wawelskim w Krakowie znajduje się kameralny Kościół Św. Idziego, w którym posługują Dominikanie. W ubiegłym roku fotografowałem tam Chrzest w Krakowie pod Wawelem podczas bardzo rodzinnej uroczystości, a jakiś czas temu, w tym samym miejscu robiłem zdjęcia na ślubie. Jeśli szukacie małego kościółka, w którym będziecie mogli się pobrać – koniecznie sprawdźcie tę lokalizację!

The Best of 2020 dobiegł końca

Tak jak wspomniałem na samym początku, publikując podsumowanie minionego roku, mogę z zadowoleniem i poczuciem dobrze wykonanej pracy odetchnąć i przejść do kolejnych wyzwań. Liczę na to, że spotkamy się ponownie za sprawą The best of 2021… do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *