Fotograf z Krakowa ma nową stronę!

Fotografie ślubny – czas na rozwój!

„Ludzie dzielą się na dwie kategorie. Tych co się rozwijają i tych co się zwijają”.

Cytat brzmi co prawda jak fragment mema nasączonego mądrościami Paulo Coelho, jednak przytoczona treść jest przecież prawdziwa i adekwatna do każdej aktywności. Fotograf z Krakowa, który pracuje z aparatem fotograficznym w ręce też musi wziąć te słowa do serca.

Świat pędzi nieubłaganie, technologia dookoła nas przypomina pędzącą rakietę pokonującą kolejne stopnie prędkości kosmicznej. Komputery są jeszcze bardziej wydajne, bezlusterkowce ułatwiają proces rejestracji zdjęć, nawet pranie ubrań możemy nadzorować smartfonem. Skoro tak się rzeczy mają – faktycznie – czas na rozwój!

Fotograf z Krakowa ma nową stronę!

Tak, zdecydowanie mogę ogłosić o tym wszędzie i wszystkim! Fotograf z Krakowa ma nową stronę internetową!

Fotograf z Krakowa ma nową stronę - Michał Grzanka Fotografia - ślub Villa Foksal

Jak do tego doszło?

Przyznam, że kiedy kilka miesięcy temu zacząłem najpierw myśleć o nowej witrynie – kompletnie nie miałem pojęcia, ile pracy jest przede mną. Plan był prosty. Zero sentymentów do starych schematów – w tym celu zamierzałem użyć nawet trotylu! No dobra – trochę przesadzam, jednak byłem bardzo zdeterminowany do zmiany swojej strony. Chciałem, żeby było jak przy wsiadaniu za kierownicę nowego auta, którym wyjeżdżacie z salonu. Albo kiedy odpalacie swój nowy, wypasiony laptop z mega CPU, górą RAMu i szybkim dyskiem SSD.

Fotograf ślubny ma nową stronę

Zależało mi na tym, aby osoby odwiedzające moją witrynę otrzymały tylko same konkrety, zaprezentowane w estetyczny sposób. Notowałem pomysły, powoli powstawała wersja alfa makiety strony. Tylko zaraz – jedna kwestia była jeszcze niezałatwiona. Poeta powiedziałby: „odpowiednie dać rzeczy słowo„, ale prościej byłoby napisać – kto zrobi serwis dla fotografa?

Webmaster poszukiwany

Z „dobrym” twórcą stron internetowych jest jak z każdym „dobrym” fachowcem. Trzeba go po prostu cierpliwie poszukać. Hop-hop! Webmasterze gdzie jesteś?

Na szczęście przypomniałem sobie dawno temu odsłuchany podcast z ekspertem od stron internetowych dla fotografów i tak trafiłem do Toma Robaka. Tomek wiele wyjaśniał i doradzał – więc moje plany i pomysły mogły przejść przez fachowy „filtr”. Dzięki wielkie Tomek za pomoc – dobrze, że jesteś!

Ciężka praca popłaca

Wydawałoby się, że zrobienie nowej witryny internetowej najmocniej angażuje webmastera. W praktyce przekonałem się, że jeśli zależy Wam (tak jak mi) na tym, aby każdy element, każdy detal nowej strony był dopieszczony – trzeba przede wszystkim wymagać od siebie. Nawet najlepszy fachowiec nie weźmie odpowiedzialności za nasze życie. W sumie to oczywiste, ale warto o tym wspomnieć.

Fuji X-S10 - Michał Grzanka Fotografia - Fotograf Kraków

Lista zadań do przygotowania

Miałem przed sobą bardzo dużo pracy. Jako fotograf z Krakowa musiałem zmierzyć się ze stworzeniem finalnej makiety strony oraz docelowego menu. Wybór i optymalizacja zdjęć to także pracochłonne zadanie. Przygotowanie unikatowych tekstów na mojej stronie bez pomocy copywritera, to dla mnie czas twórczy i jednocześnie mocno absorbujący. Do tego chciałem przygotować trochę wpisów na nowym Blogu. Wybrałem zarówno najnowsze historie ślubne, jednocześnie odnajdziecie także kilka starszych ślubów, co do których mam szczególny sentyment.

Fotograf z Krakowa przegląda nową stronę

Oczywiście efekt finalny sami możecie sprawdzić i gorąco Was do tego zachęcam, jednak poniżej chciałbym w kilku słowach opisać moją nową witrynę.

Home

Strona główna, home czyli w sumie mój dom. Przescrollujcie najważniejsze informacje, jakie definiują mnie i moją pracę dla Was. Tutaj też poznacie kilka opinii od „moich” Par Młodych. Znajdziecie także sporą porcję reportaży ślubnych do obejrzenia. Na dole strony czekają na Was najnowsze wpisy na moim Blogu.

Fotograf z Krakowa ma nową stronę

Michał

Klasyczne „o mnie”, jednak inaczej podane! Po ponad 9 latach istnienia mojej firmy jestem pewien tego, że fotografowanie jest dla mnie sposobem życia. W praktyce z aparatem fotograficznym nie rozstaję się także, kiedy spaceruję ze swoimi Synkami oraz kiedy robię najpilniejsze zakupy. To zdecydowanie uzależnienie, tylko bez skutków ubocznych. Kolejna „dawka”, to kolejna dobra fota, którą udało mi się utrwalić.

Fotograf ślubny

Mój styl

Mój styl to suma 3 elementów, które przede wszystkim dają Wam dużą swobodę podczas współpracy ze mną. Znajdziecie także tutaj moje ulubione zdjęcia ślubne, które praktycznie weryfikują moje powyższe teoretyczne deklaracje.

Zdjęcia ślubne

Blog

Oczywiście Blog fotografa to rzecz obowiązkowa na nowej stronie. Nic tak nie pokazuje dobrych zdjęć ślubnych, jak przegląd pełnych historii. Obszerne relacje blogowe, to dobra wskazówka dla wprawnego oka, to coś jak EKG dla lekarza.

Zdjęcia ślubne małopolskie

Oferta

Tutaj znajdziecie kolejne konkrety na temat tego, co otrzymacie ode mnie, gdy znajdziecie się przed moim obiektywem.

Oferta fotografii ślubnej

Fotografowanie Chrztu w Krakowie

W tym miejscu zebrałem wszystkie informacje co do możliwości wykonania przeze mnie zdjęć z Chrztu Świętego w Krakowie i okolicach. Odszukacie tutaj czytelną ofertę i przykładowe reportaże z Chrztu.

Fotograf Chrzest Kraków

FAQ

Zebrałem tutaj 10 najczęstszych pytań, jakie zadają mi Pary Młode. Jasne i proste odpowiedzi czekają na Was!

Fotograf ślubny Kraków

Kontakt

Jeśli wszystkie powyższe elementy witryny spełnią swoje zadanie – chętnie odpowiem na Wasze zapytanie.

Polecany fotograf Kraków

Zwarty i gotowy!

Kolejny etap mogę uznać za… zamknięty? Po części tak. Jednak chciałbym przypomnieć cytat użyty na początku tego wpisu. Jeśli chcemy się rozwijać, musimy być cały czas aktywni. Zachęcam Was do tego, abyście nadzorowali swoją aktywność. Sprawdzajcie też, jak ta kwestia wygląda u mnie. Z nadzieją wypatrujmy tego co przed nami!

Fotograf z Krakowa ma nową stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *