Wesele na Rynku w Krakowie

Ślub i Wesele na Rynku w Krakowie

To był jeden z najbardziej gorących dni w roku. Ile było stopni w powietrzu? Nie wiem. Termometr eksplodował. W stolicy małopolski było jak w piosence „Summer In The city” Joe Cocker’a. Michał Grzanka – Fotograf ślubny Kraków pracuje w każdych warunkach! Serdecznie zapraszam do obejrzenia tych gorących fotografii!

Maria Samuel BIG 0006

Przede mną było ślubne spotkanie z Marią i Samuelem. Zacząłem od wizyty u Mamy Panny Młodej. Para Młoda otrzymała w prezencie naszą epopeję narodową, czyli „Pana Tadeusza”, w wersji z tłumaczeniem na język angielski. Dlaczego tak? Zapomniałem napisać. Samuel pochodzi z Nowej Zelandii. Maria i Sam mieli zamieszkać w kraju, w którym Peter Jackson stworzył swoją Trylogię. Więc prezent-symbol był dobrany odpowiednio.

Z Samuelem mieliśmy zobaczyć się ponownie dopiero tuż przed ceremonią w kościele.

Przygotowania ślubne w Sercu Krakowa

Z Marią udaliśmy się na Stare Miasto w Krakowie. Generalnie cały dzień spędziliśmy krążąc wokół krakowskiego Rynku. Sukiennice, Kościół Mariacki, przybiliśmy piątkę z Adasiem. Lajkonika tylko nie było, bo się gdzieś zapodział. Za to szykowała się wielka impreza, bo tego dnia swój finał miał wyścig kolarski Tour de Pologne. Też na Rynku. Kumulacja!

Przygotowania Panny Młodej - makijaż ślubny - fotograf ślubny Kraków

Fryzura i makijaż ślubny Marii powstawały w Salonie ROMAN Hair & Beauty. To fajne miejsce o blisko stuletniej tradycji.

Panna Młoda i Hotel Stary

Wesele na Rynku w Krakowie - przygotowania Panny Młodej Hotel Stary

Udaliśmy się do Hotelu Starego, gdzie Maria kończyła etap swoich przygotowań. Pomoc Świadkowej była na wagę złota. Przed nami było dotarcie do kościoła w taki sposób, aby nie doszło do przedwczesnego spotkania Pary Młodej ze sobą. Plan był taki, żeby Samuel zobaczył swoją Wybrankę dopiero przy ołtarzu.

Tour de Pologne w Krakowie - zdjęcia ślubne Kraków

Ślub w Kolegiacie Świętej Anny

Wszystko poszło jak po maśle. Samuel czekał ze swoim Świadkiem wewnątrz Kolegiaty Świętej Anny. Maria mogła liczyć na wsparcie swojego Brata przy prowadzeniu pod ołtarz.

Przysięga małżeńska i zakładanie obrączek odbyły się w swoim klasycznym rytmie. Po zakończonej Mszy ślubnej Młodzi Małżonkowie opuszczali świątynię w cudownych nastrojach. Zgromadzeni Goście składali życzenia na schodach prowadzących do kościoła.

Kolegiata Świętej Anny w Krakowie
Maria Samuel BIG 0054
Fotograf ślubny Kraków - Para Młoda - Kolegiata Świętej Anny
Fotografia ślubna Kraków - goście weselni składają życzenia Parze Młodej
Fotograf ślubny Kraków - Michał Grzanka Fotografia

Spontaniczna sesja zdjęciowa w dniu ślubu

Ruszyliśmy weselnym orszakiem na piechotę. Znaleźliśmy chwilę na zdjęcie Pary Młodej razem z zaproszonymi Gośćmi. Weselnicy udali się do finalnego miejsca, gdzie było zorganizowane wesele na Rynku w Krakowie.

Para Młoda w drodze na wesele na Rynku w Krakowie

Młodzi Małżonkowie wygospodarowali czas na krótką sesję plenerową w dniu ślubu. Przypomnę tylko, że wystarczy nawet kilkanaście minut na miłosne zdjęcia tylko Waszej Dwójki. Warto poświęcić chwilę na takie ujęcia.

Rynek Główny w Krakowie - Michał Grzanka Fotografia
Fotograf ślubny Kraków - sesja zdjęciowa Pary Młodej w dniu ślubu

Przyjęcie weselne w Restauracji No7

Wesele na Rynku w Krakowie

Nadeszło długo oczekiwane wesele. Był toast, przywitanie chlebem i solą przez obie Mamy Pary Młodej. Po smacznym obiedzie, nastąpiły krótkie przemowy i ruszyła zabawa. Po krótkich tradycyjnych oczepinach przyszedł czas na oczekiwany przez wszystkich tort.

Fotografia ślubna Kraków - wesele na Rynku - Restauracja No7

Kolejny ciekawy ślub za mną” – pomyślałem – kończąc swoje obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *