fotografia ślubna Kraków

Wesele Kraków z widokiem na Wawel

Wystrzałowe wesele Kraków

Chciałbym zaprosić Was na kolejną historię ślubną prosto ze stolicy Małopolski. Całkiem niedawno opisywałem luksusowy ślub w sercu Krakowa w Crystal Palace, a jakiś czas temu wspominałem też przyjęcie weselne na Rynku Głównym.

Tym razem zobaczycie wesele Kraków z widokiem na Wawel. Szukając lokalizacji z widokiem na Zamek Królewski mamy kilka możliwości, np.: Sheraton Grand Kraków lub Muzeum Manggha. Jest jeszcze jedno nietuzinkowe miejsce, które moim zdaniem gwarantuje najlepszą panoramę, nie tylko na Wzgórze Wawelskie, ale także na zakole Wisły. Mam oczywiście na myśli Restaurację Cafe Oranżeria znajdującą się na samej górze Hotelu Kossak. Dlaczego napisałem, że była to wystrzałowa historia? Przekonajcie się czytając ten wpis! Przygotowałem dla Was dynamiczny slideshow oraz tradycyjne scrollowanie.

Przygotowania do ślubu Pary Młodej

Każdy dzień ślubu ma swoje tempo i kolejność wydarzeń. Tak też było podczas najważniejszego dnia Karoliny i Krzyśka. Wszystkie kluczowe elementy poprzedzające ceremonię ślubną działy się w jednym miejscu. Tak więc kolejno następowały po sobie makijaż i fryzura Panny Młodej – która była ubrana w stylowy szlafrok.

Na wszystko spoglądała z obrazu zawieszonego na ścianie bliska kuzynka „Damy z Łasiczką” w dziwny sposób podobna do Karoliny! Czyżby sam Leonardo da Vinci był autorem także tego dzieła? 😉

Panna Młoda ubrała swoją oryginalną suknię ślubną, w której – moim zdaniem – wyglądała niezwykle stylowo. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale Krzysiek zakładający swoją marynarkę przypomina mi przebierającego się w Supermana – Clarca Kenta. Całości dopełnił toast szampanem zgormadzonych Bliskich – mogliśmy wyruszyć na ceremonię ślubną!

Gdzie ślub w Krakowie?

Ceremonia zaślubin może mieć wiele form. Do wyboru jest tradycyjny ślub w kościele, albo uroczystość w USC, czyli w Urzędzie Stanu Cywilnego. Są także zwolennicy ślubu humanistycznego. Jeśli chodzi o lokalizację ceremonii, to także jest wiele możliwości: świątynia, urząd, lub ciekawe, wymarzone miejsce w plenerze.

Ceremonia ślubna w Kościele

Karolina i Krzysiek zdecydowali się na ślub kościelny. Kto jak kto, ale jako fotograf ślubny z Krakowa wiem, że w moim mieście samych kościołów rzymskokatolickich jest 136! Nasze kroki skierowaliśmy do Kościoła Św. Wojciecha – ale nie do tego na Rynku w Krakowie o korzeniach sięgających X-XI wieku, ale do Parafii Św. Wojciecha przy Osiedlu Bronowickim.

Sama ceremonia zaślubin, to wielkie wydarzenie. Jeszcze nie widziałem Pary Młodej, która byłaby wolna od większej bądź mniejszej tremy w tym momencie. Zaufaj mi, wiem o czym piszę! W końcu w moim ostatnim podsumowaniu najlepszych zdjęć ślubnych 2022 wspominałem, że zajmuję się robieniem zdjęć już ponad 11 lat! Sam na swoim ślubie też byłem pełen emocji. Na szczęście za każdym razem wszystko „idzie jak po maśle”.

Po przysiędze małżeńskiej i wzajemnym założeniu sobie obrączek przez Młodą Parę, zaczyna się nowy rozdział w ich życiu! Zdecydowanie wielomiesięczne przygotowania do ślubu opłaciły się!

Ciekawa Restauracja wesele Kraków

Jak wspomniałem na samym początku, jednym z moich typów w kategorii wesele Kraków z widokiem na Wawel jest Restauracja Cafe Oranżeria. To nie pierwszy raz kiedy zawitałem w tym miejscu – mam tu na myśli oczywiście swoją pracę przy zdjęciach ślubnych.

To tutaj możemy zobaczyć najpiękniejszy taras widokowy w mieście. Zlokalizowana na siódmym piętrze Hotelu Kossak Restauracja oferuje wspaniałą panoramę nie tylko na wspomniany Wawel, albo zakole Wisły, ale także dostrzec możemy Kościół Mariacki.

Niezapomniane zdjęcia weselne

Przyjęcie Karoliny i Krzysztofa rozpoczęło się od toastu na tarasie widokowym. W tym samym miejscu Para Młoda przyjęła życzenia od zaproszonej rodziny i przyjaciół. Restauracja Cafe Oranżeria oferuje bogactwo smaków i aromatów kuchni z różnych stron świata, więc na Gości czekały wyszukane potrawy.

Udaliśmy się na chwilę na krótką sesję zdjęciową dniu ślubu oraz zadbaliśmy o pamiątkowe „pozowane” zdjęcia. Oczywiście tę spontaniczną sesję odbyliśmy na tarasie widokowym! Tort weselny także przybrał wyjątkową formę – zresztą sami sprawdźcie!

Sting i wspomnienie fotografa ślubnego

To miejsce ma jeszcze jedną historię, która sprawia, że darzę to miejsce dużym sentymentem. Otóż kilka lat temu umówiłem się z jedną ze „swoich” Par Młodych na plener ślubny. Jednym z miejsc, które planowaliśmy odwiedzić był wspomniany taras widokowy. Kiedy w przerwie na zdjęcia Ania i Grzesiek (nawet pamiętam ich imiona:) popijali prosecco, obok nas przeszedł jakiś facet w ciemnych okularach. Po chwili okazało się, że to był Sting – ten sam od zespołu The Police i piosenki „Message in a bootle„, „Roxanne”, czy „Driven To Tears„! Wtedy właśnie Sting miał grać koncert w Krakowie.

Co ciekawe, lada chwila, bo 20.07.2023 planowany jest kolejny koncert („My Songs 2023”) tego brytyjskiego muzyka… kto wie, czy nasze drogi nie przetną się kolejny raz?

Największe fajerwerki na wesele

Jedną z atrakcji jakie może przygotować dla swoich Gości Para Młoda są fajerwerki na wesele. Sztuczne ognie na weselu raz są większe, raz są mniejsze. Jednak pokaz sztucznych ogni na weselu Karoliny i Krzyśka przeszedł wszelkie wyobrażenia! Dlaczego tak? Tak się jakoś złożyło, że w dniu ślubu wspomnianej już Pary Młodej w Krakowie organizowana była Parada Smoków, której kulminacyjnym momentem jest zapierające dech w piersiach wielkie widowisko plenerowe umiejscowione w… zakolu Wisły, czyli w miejscu na które tego dnia mieliśmy najlepszy widok w Krakowie!

Przed nami było wielkie SHOW z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, niesamowitej oprawy świetlnej i laserowej. Całości towarzyszyła piękna muzyka, a największą atrakcją były ogromne latające smoki umiejscowione na barkach i statkach. Po takich wrażeniach poprzeczka na atrakcje weselne jest zawieszona bardzo wysoko!

Kolejny wspaniały dzień za mną, kolejne wspólne chwile z Parą Młodą udało mi się przełożyć na ciekawą historię. To było fantastyczne wesele Kraków.

0003 wesele krakow z widokiem na wawel hotel kossak restauracja cafe oranzeria
first look - Para Młoda
panorama z widokiem na Wawel i zakole Wisły w Krakowie
widok na Kościół Mariacki z Hotelu Kossak i Restauracji Cafe Oranżeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *