Sesja ślubna w Villa Love

Sesja ślubna w Villa Love

Sesja ślubna w Villa Love

Ciao Italia! Dzisiaj pokażę Wam kolejną miłosną historię i to – ze względu na lokalizację – miłosną do kwadratu. Sesja ślubna w Villa Love była dla mnie nadzwyczaj odświeżająca! I to wszystko w Małopolsce, w Izdebniku dość blisko od Krakowa.

Przy okazji – zobaczcie też Ślub w plenerze pod Krakowem.

Sesja ślubna w Villa Love

Sony Wedding Road Show

Co prawda 2022 rok rozpędza się coraz bardziej, jednak na wiosnę i erupcję wszystkich zalet z nią związanych trzeba jeszcze trochę poczekać. W sierpniu ubiegłego roku miałem przyjemność uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu – jakim było Sony Wedding Road Show. O co chodzi? O to żeby mieć rękę na pulsie, zobaczyć Ziomali z branży ślubnej, pobawić się nowym zabawkami i finalnie – żeby zrobić nowe foty!

I jeszcze jedno – przekonałem się, że Sony to zdecydowanie nie tylko firma od telewizorów!

Fotograf ślubny Kraków w raju

To prawda – byłem w raju. Wyobraźcie sobie, że pojawiłem się w jednym z najpopularniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc na zorganizowanie przyjęcia weselnego nie tylko w Krakowie, ale także w Polsce. Wysłuchałem prelekcji od doświadczonych fotografów ślubnych. Mogłem przetestować do woli wszystko co ma na sobie logo Sony i nadaje się do fotografowania. To był prawdziwy szwedzki stół z bezlusterkowcami i masą szkieł do wyboru! Przed obiektywem stanęła fantastyczna Para – Magda i Mateusz.

Trochę o sprzęcie

Świat pędzi do przodu i to co do tej pory wydawało się sprawdzone, nagle okazuje się, że zostało ulepszone i usprawnione. Tak przynajmniej mówią wszyscy marketingowcy na świecie…

Okazuje się, że proces fotografowania może być ułatwiony za pomocą aparatów bezlusterkowych. Jeśli nie fotografujesz, to przypuszczam, że nie wiesz, ile zaangażowania wymaga ustawiania ostrości w klasycznych aparatach DSLR, czyli lustrzankach. Przekonuję się o tym od roku używając poręcznego mirrorless’a
Fuji XS-10. Codzienne zdjęcia rodzinne, czy małe prywatne projekty zatrzymuję w bardziej komfortowy sposób. Życie jest piękne! O tym małym „wielkim” aparacie Fuji napiszę oddzielny wpis z konkretną porcją soczystych fotografii.

Poniższa sesja ślubna w Villa Love powstała przy użyciu zabawek z najwyższej półki – jeśli chodzi o system Sony. Fotografowałem wszystko mającym i nieznającym kompromisów (także pod kątem ceny!) aparatem Sony Alpha 1 (ILCE1). Używałem też dwóch obiektywów: FE 50 mm f/1.4 Zeiss Planar i FE 85 mm f.1.4 GM. Przesłona ustawiana bezpośrednio na obiektywie, to jest coś co lubię!

Gdyby przenieść to na motoryzację, wsiadłem za jednym zamachem do Bentley’a, Ferrari i Porsche…

Oczywiście nawet najlepsze „zabawki” nie sprawią, że automatycznie zaczną powstawać bardzo dobre zdjęcia. Na szczęście, w dalszym ciągu to fotograf ostatecznie odpowiada za końcowy efekt!

Sesja ślubna w Villa Love i współautorzy

Aby wydarzenie jakim było Sony Wedding Road Show mogło rozwinąć skrzydła, potrzebne było zaangażowanie wielu osób.

Bardzo Wam Wszystkim dziękuję za możliwość spotkania i wspólnych zdjęć!

Na moim Instagramie też znajdziecie oznaczonych wszystkich współautorów tej klimatycznej sesji.

0016 sesja slubna w villa love
Sesja ślubna w Villa Love
0023 sesja slubna w villa love
Sesja ślubna pod Krakowem
Sesja ślubna Villa Love
0072 sesja slubna w villa love
0084 sesja slubna w villa love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *